jk_top
homej.koman songs        j.koman sheet musiccontact


Janusz Koman    Koła zębate 45 zł


Release 2021
Label JKP
Janusz Koman Arranger, Keyboards, Composer, Guitar, Bass, Instrumentation, Multi Instruments, Producer, Synthesizer Programming, Various Instruments
Format mp3
ZAiKS 656648
Recording JKP Studio (2021)


Koła zębate                                                                                   
Koman-Głowacz    

  KEYBOARD - dir                                        
     
  1-2 str 3 str
Inspiracją do powstania tekstu stała się twórczość dwóch laureatów Literackiej Nagrody Nobla: PETER HANDKE i OLGA TOKARCZUK.
Muzyczna podróż po różnych zakątkach świata i wejrzenie w głąb siebie - to motywy przewodnie tego dzieła.

      Świat pełen przemyśleń, zastanowienia się nad otaczającym nas światem, ale przede wszystkim nad tym, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy zamknięci w ramach czasu, który nam dano do przeżycia tu na ziemi. Pełen emocji, które nas tworzą.

      Całość ilustrowana jest materiałem filmowym, który wprowadza do tego widowiska jeszcze jeden element ludzkiej percepcji - bodźce wzrokowe.

Muzyczna i poetycka wrażliwość tego spektaklu powoduje, że w gonitwie codzienności i pędzie życia, jakie nam zgotował świat, przez chwilę zatrzymujemy się i pochylamy nad sobą, aby usłyszeć i zobaczyć kim tak naprawdę jesteśmy i gdzie jest źródło naszego własnego ja. Czy samotność jest stanem upadku, czy zwycięstwa człowieka?Janusz Koman

Urodzony w Łodzi kompozytor, aranżer, pianista i producent

Debiut na scenie profesjonalnej - maj 1967 roku w  zespole „Czerwono-Czarni”.
Od 1969 do 1972 współpraca z PAGART
.
W 1972 - program: „Krystyna Prońko i Koman Band
"

1973 - 1991 Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu i inne festiwale. 
 

Opole 73 Krystyna Prońko - nagroda w kategorii Interpretacje                       "Po co ci to chłopcze" (Koman-Szczepkowski),
                      "
Umarłe krajobrazy"
(Koman-Walczak),
Opole 74 Janusz Koman - nagroda za najlepszą aranżację
                      
"Papierowe ptaki"
(Koman-Szczepkowski),
                       w wykonaniu Krystyny Prońko
Opole 75 Krystyna Prońko - nagroda za Interpretacje - "Anioł i róża" (Koman-Szczepkowski,
                                                                                       
"Niech moje serce kołysze ciebie do snu"  
(Koman-Dutkiewicz),
Sopot 77 Zdzisława Sośnicka - Grand Prix du Disque  - "Jeden świat" (Koman-Kofta)
Opole 78 Premiera rock-opery "3400 lat po Ikarze" (muzyka J. Koman, libretto B. Olewicz)
Sopot 80  VOX - Festiwal Interwizji - I Nagroda Dnia Płytowego i Nagroda Publiczności,
Bratysława 80 VOX - Grand Prix, Złota Lira, Brązowa Lira,
Opole 85 Janusz Koman - nagroda specjalna, za aranżacje festiwalowych piosenek
Opole 86 Janusz Koman - wyróżnienie w kategorii aranżacje,
Opole 87 Janusz Koman - wyróżnienie za piosenkę  - "Zagranicą" (Koman-Korczakowski)
Opole 91 Janusz koman - wyróżnienie za piosenkę  - "Moja cierpliwość" (Koman-Młynarski) w wykonaniu
                                                                                                         Danuty Błażejczyk

Współpraca twórcza:
Stan Borys, Andrzej Dąbrowski, Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Namysłowski, VOX, „2+1”, Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, Andrzej Zaucha, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Majka Jeżowska, Jacek Skubikowski, Grażyna Łobaszewska, Krystyna Prońko, Zdzisława Sośnicka, Urszula Sipińska, FIESTA, Janusz Kondratowicz, Maria Czubaszek, Bogdan Olewicz, Włodzimierz Patuszyński, Wojciech Waglewski, Jan Wołek, Danuta Błażejczyk, Krzysztof Krawczyk, Krzysztof Dzikowski, Grzegorz Walczak, Janusz Szczepkowski, Jacek Korczakowski, Leonard Kaczanowski, Andrzej Olejniczak, Krzysztof Ścierański, "Adzik" Sendecki, Zbigniew Jaremko, Jan Zając, Marek Dutkiewicz, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Maria Czubaszek, Jerzy Gruza, Janusz Kondratiuk,

Orkiestry:
Henryka Debicha, Stefana Rachonia, Zbigniewa Górnego, Jerzego Miliana, Andrzeja Trzaskowskiego, PRiTV w Katowicach

Koncerty:
Europa, Bliski Wschód, Kuba, Włochy, oraz całe terytorium byłego ZSRR

Nagrania:
ponad 400 utworów dla Polskiego Radia, TV, Polskie Nagrania, Pronit, JKP Studio, musicale, rock-opery, muzyka filmowa, teatralna i baletowa.

Film:
2010-2012: produkcja pełnometrażowych wywiadów wybitnych twórców Stowarzyszenia Autorów ZAiKS takich jak:
Jacek Bocheński, Józef Hen, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Romuald Lipko,  Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, Edward Pałłasz, Ryszard Poznakowski, Eustachy Rylski, Krzysztof Dzikowski, Feliks Falk, Zbigniew Hołdys, Janusz Kondratowicz, Henryk Kuźniak, Ilona Łepkowska, Janusz Majewski, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz, Adam Sławiński.

Wydawnictwo Koman Production:
Od 2000 roku - do maja 2017 roku opracowano około 5 000 tytułów w formie partytur, zapisu fortepianowego oraz głosów na instrumenty: vocal, guitar, keyboard, bass, drums.

W 2021 został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Staszek Głowacz
wokalista, aktor, kompozytor, autor tekstów

Swoją działalność muzyczną rozpoczął w latach 80-tych w założonym przez siebie zespole ARS AMANDI, z którym koncertował i brał udział w Festiwalach Młodych Talentów. W trakcie jednego z nich nawiązał współpracę z liderem zespołu SALVATOR, Krzysztofem Maciejowskim., kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym.

W tym okresie dokonał pierwszych nagrań studyjnych w Polskim Radio Katowice, śpiewając w chórkach tego zespołu,. Jeden z utworów - „Ja lubię to” znalazł się w Koncercie Premier Festiwalu Opolskiego i zdobył jedną z głównych nagród.
Na początku lat 90-tych Staszek wyjeżdża z kraju i zamieszkuje w Wiedniu, gdzie uczy się śpiewu w Prywatnej Akademii Muzycznej i u znanej wokalistki jazzowej, Elly Wright.
 Nawiązuje współpracę z wiedeńską wytwórnią fonograficzną Razuton-Music, dla której nagrywa swoje pierwsze solowe utwory.
Wytwórnia wydaje jego solowy album „The rosary of small wishes”, który cieszy się sporym zainteresowaniem i jest bardzo ciepło przyjmowany w trakcie koncertów.

W 1998 Staszek wraca do polski i nagrywa w studio BCF swój solowy album w języku polskim. „Różaniec małych pragnień” wydaje krakowska Fraza-Records w styczniu 1999 r. Utwory z tego krążka goszczą w rozgłośniach radiowych, a nakład płyty zostaje wyczerpany.

Początek lat 2000 to współpraca z Artystyczną Piwnicą Zamkową w Bielsku- Białej. Koncerty z zespołem FALLING ANGELS, w który grają znakomici muzycy: Dorota Zaziąbło, Robert Szewczuga, Krzysztof Sandecki i Maciej Caputa.
W roku 2004 zespół nagrywa autorskie utwory Staszka w Studio Polskiego Radia w Krakowie.
W 2007 r. Gayga robi swój Benefis dla Telewizji Katowice, do którego Staszek zostaje zaproszony ze swoją wersją jej znanego przeboju „Ja, ruchomy cel” i premierowym „Kabbalah” zaśpiewanym po polsku i po hebrajsku.

W roku 2014 ukazuje się nakładem wytwórni BNB reedycja pierwszego albumu.
W roku 2016 Staszek Głowacz nawiązuje współpracę z basistą Budki Suflera – Mietkiem Jureckim. W wyniku współpracy powstaje autorski album „Słoneczne popołudnie”. 16 kompozycji Jureckiego z tekstami Głowacza wydaje w 2018 r. wytwórnia MTJ.

W roku 2020 wytwórnia fonograficzna BNB Records wydaje siódmy solowy album Mietka Jureckiego „Zanim czas odjedzie”, na którym wszystkie teksty są autorstwa Staszka. W tym samym roku powstaje także spektakl dla Teatru Pantomimy Laboratorium we Wrocławiu spółki Jurecki (muzyka) – Głowacz (tesksty( pt. Homo Sapiens i kolejny solowy album Jureckiego pt. Telefon zaufania, na którym większość tekstów jest autorstwa Staszka.

W międzyczasie Staszek pisze wiele tekstów dla innych wykonawców: MAGMA, 2 PEOPLE, WIEKO, Martyna Jakubowicz, GANG MARCELA, Kamil Kołodziejczyk, Krzysztof Wałecki, Krzysztof Krawczyk, Natalia Kruźlak, Grzegorz Stępień i in.

W przygotowaniu kilka nowych płyt: - „Jestem człowiekiem” z kompozycjami Patrycjusza Gruszeckiego, Janusza Komana, Bartasa Szymoniaka, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Maciejowskiego i Łukasza Pilcha. - „Zimowe impresje” z utworami Mieczysława Jureckiego, Dariusza Janusa, Marcelego Trojana i Krzysztofa Maciejowskiego,

(Wikipedia)


SKLEP / INFORMACJE
Wymagania techniczne Regulamin      O nas
Sposoby płatności Polityka prywatności      pon. - pt 10:00-18:00
Odstąpienie od umowy Polityka zwrotu towarów      telefon: +48 605 079 902
mp3 Terminy i podstawa prawna      koman_sklep@onet.pl
     

 


© 2000 Janusz Koman