jk_top
 
homej.koman songs         j.koman sheet musiccontact
 
Byłaś serca biciem
Jarosław Dobrzyński - Zbigniew Książek



budka_takietango

Andrzej Zaucha

Byłaś serca biciem
Release: May 30, 2021
Label: Agencja Artystyczna MTJ – LP99990
Format: Vinyl, LP, Compilation, Limited Edition, Turquoise and White Splatter
Byłas serca biciem         




  DUET 45 zł
VOC GUITAR KEYB BASS DRUMS TEKST







Andrzej Zaucha

urodzony w 1949 polski wokalista rhythm&bluesowy, jazzowy i popowy.

W młodości trenował kajakarstwo.

Na mistrzostwach Polski juniorów w 1963 roku prowadzona przez niego czwórka wywalczyła brązowy medal.

W 1964 wywalczył złote medale mistrzostw Polski juniorów w jedynce i czwórce.


Muzycznie debiutował jako perkusista w amatorskim zespole Czarty.
Później został solistą grupy Telstar.     
 
 W latach 1968–1971 był wokalistą jazzrockowej grupy Dżamble, z którą wystąpił m.in. na festiwalu Jazz nad Odrą w 1969 roku we Wrocławiu i nagrał album Wołanie o słońce nad światem. 

W roku 1971 związał się z zespołem Anawa, z którym nagrał LP Anawa.

W latach 1973–1979 śpiewał i grał w zespołach rozrywkowych za granicą. 

Karierę solową rozpoczął dopiero w 1979 roku, kiedy zagrał w śpiewogrze Pozłacany warkocz Katarzyny Gärtner oraz nagrywając z  zespołem Koman Band m.in. *Wieczór nad rzeką zdarzeń, (Koman-Kondratowicz),  W zasadzie (Koman-Czubaszek). 

W roku 1983 ukazał się pierwszy album solowy Andrzeja Zauchy zatytułowany "Wszystkie stworzenia małe i duże".

 Największą popularność z debiutanckiej płyty zdobył utwór tytułowy, zaśpiewany w duecie z Ewą Bem. 

W 1985 Zaucha wystąpił podczas koncertu Piosenka jest dobra na wszystko, który odbył się w ramach KrajowegoFestiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

Od tego czasu był regularnym gościem na opolskich festiwalach (począwszy od 1985 występował w Opolu corocznie aż do 1991 roku).

Udzielił się w epizodycznych rolach w filmach Miłość z listy przebojów Marka Nowickiego, Misja specjalna Janusza Rzeszewskiego oraz Trzy dni bez wyroku Wojciecha Wójcika. 

W 1987 ukazał się drugi solowy album Zauchy, zatytułowany Stare, nowe, najnowsze, na którym znalazły się popularne piosenki„Myśmy byli sobie pisani”,„Bądź moim natchnieniem” i „C'est la vie – Paryż z pocztówki”. 

Na KFPP w Opolu w 1988 roku wykonał piosenkę „Byłaś serca biciem”, za którą zdobył wyróżnienie. Utwór stał się jednym z największych przebojów artysty. 

Na festiwalu w Opolu w 1989 roku otrzymał wyróżnienie w koncercie Premiery za piosenkę „O cudzie w tancbudzie” oraz nagrodę prezydenta miasta Opola za wybitne osiągnięcia w wykonawstwie piosenek. 

Z big-bandem Wiesława Pieregorólki nagrał album Andrzej Zaucha, wydany przez Polskie Nagrania. 

Na początku lat 90. współtworzył wraz z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim - kabaret estradowy Sami oraz zagrał tytułową rolę w prapremierze musicalu Pan Twardowski (muz. Janusz Grzywacz, libr. Krzysztof Jasiński). 

10 października 1991 po występie w spektaklu „Pan Twardowski” na deskach krakowskiego Teatru STU, Andrzej Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża, francuskiego reżysera Yves'a Goulais.

16 października 1991 Andrzej Zaucha został pochowany na Cmentarzu Batowickim w Krakowie. 
w/g: Wikipedia


Dobrzyński Jarosław

Muzyk, kompozytor, aranżer.
Z wykształcenia pianista, skrzypek, klarnecista i saksofonista
.

Absolwent m.in. Studium im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie w klasie fortepianu, a także warszawskiej PSM im. Stanisława Moniuszki w klasie skrzypiec i klarnetu.

W 1971 roku muzyk rozpoczął współpracę z soulową grupą Ogień. Był to zespół związany z warszawskimi klubami studenckimi Hybrydy i Remont.

W czerwcu 1973 roku dołączył do formacji Gramine, dla której komponował i aranżował.
 Wziął udział w nagraniu jej albumu pt. Gramine (Polskie Nagrania, 1974.
W tym okresie związał się również z zespołem wokalnym Alibabki.

Kolejnym przedsięwzięciem muzycznym Dobrzyńskiego było założenie własnej formacji Gem działającej w latach 1974–1980.
Najbardziej znana piosenka zespołu to „Wysokie drzewa z mych stron” do słów Wojciecha Młynarskiego.
Gem towarzyszył także innym wykonawcom, a w 1977 podczas festiwalu sopockiego wspomagał solistów konkursowych.

W 1978 roku zespół towarzyszył Annie Jantar i Andrzejowi Frajntowi w programie Za każdy uśmiech (premiera 16 lutego 1978). Wtedy współpracowali z grupą tak znani muzycy, jak m.in.: Dariusz Kozakiewicz, Rafał Rękosiewicz, czy Marek Surzyn.

W 1981 Dobrzyński nawiązał współpracę z piosenkarką Zdzisławą Sośnicką i z zespołem Vox z którym nagrał płytę Monte Carlo Is Great.

W 1986 roku związał się ze studiem nagrań „Malachitowa” M. Wróblewskiego i zajął się głównie kompozycją.
Jego piosenki wykonywali m.in.: Danuta Błażejczyk, Halina Frąckowiak, Maryla Rodowicz, Jolanta Jaszkowska, Ryszard Rynkowski, Jacek Skubikowski, Wiesława Sós, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha. Komponował między innymi do tekstów: Justyny Holm, Zbigniewa Książka, Bogusława Choińskiego, Jacka Cygana, Jana Nowickiego, Jadwigi Has, Agnieszki Osieckiej, Marka Skolarskiego, Jacka Skubikowskiego, Tomasza Wachnowskiego, Piotra Bukartyka.

Za piosenki wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in. w plebiscycie Muzycznej Jedynki, na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie (1989, 1990) i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1990, 1991), a także za granicą (Stambuł, Wiedeń).

Napisał muzykę do filmów animowanych Królestwo Zielonej Polany (1994) i Kukuryków (1996).

Jego kompozycje instrumentalne często wykorzystywano w filmach i reportażach.


Wybrane piosenki:

„Nie takie mnie kochały” „Byłaś serca biciem” „Co to da” „Mój ty królewiczu” „O cudzie w tancbudzie” (utwór napisany z A. Zauchą) „Przed śniadaniem” „Samotna rękawiczka” „Siódmy rok” „Towards The End” „Who Loves People” „W górę głowa” „Za pazuchą nieba skrawek” „Znikąd”

 

 

Zbigniew Książek

(ur. 1954 w Skarżysku-Kamiennej) scenarzysta i poeta.

Autor tekstów piosenek m.in. Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy czy zespołu Brathanki, współpracownik Piwnicy pod Baranami.

Jego sztuki teatralne reżyserowali m.in. Márta Mészáros (Urodziny mistrza), Krzysztof Jasiński (Sztuka kochania) i Igor Michalski (Sceny miłosne dla dorosłych).

Twórca scenariuszy filmów animowanych (Żeby inaczej pięknie raczej, Biały Pies i Dla Noemi), dobranocek dla dzieci oraz scenariusza spektaklu Piwnicy pod Baranami Groble, Groble, czyli Piotra Skrzyneckiego opowieść o żywych i umarłych.
Autor powieści i wierszy dla dzieci: Królestwo zielonej polany, Pioseneczki dla moich siostrzeńców.

Wspólnie z kompozytorem Piotrem Rubikiem jest twórcą Tryptyku Świętokrzyskiego, w którego skład wchodzą: Świętokrzyska Golgota, Tu Es Petrus i Psałterz Wrześniowy, utworu Zakochani w Krakowie, który został stworzony w związku z obchodami 750-lecia lokacji Krakowa oraz oratorium „Psalmy z Podlasia” – opowieści o narodzinach, rodzinie, szkole i życiu duchowym błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

W 2007 nawiązał współpracę z kompozytorem Bartłomiejem Gliniakiem, której owocem są: Siedem Pieśni Marii dla sanktuarium Maryjnego w Leśniowie (platynowa płyta), Listy z Placu Zgody upamiętniające 70. rocznicę utworzenia getta w Kielcach oraz Oratorium kalwaryjskie (złota płyta.

Rok 2011 to powrót do twórczości z Piotrem Rubikiem – ukazuje się album Opisanie świata. Laureat m.in.: Studenckiego Festiwalu Piosenki (1979), Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Festiwalu Jedynki w Sopocie.   


SKLEP / INFORMACJE
Wymagania techniczne Regulamin            O nas
Sposoby płatności Polityka prywatności            pon. - pt 10:00-18:00
Odstąpienie od umowy Polityka zwrotu towarów            telefon: +48 605 079 902
mp3 Terminy i podstawa prawna            koman_sklep@onet.pl
     

© 2000 Janusz Koman