jk_top
 
homej.koman songs          j.koman sheet musiccontact
 



Natalia Kukulska - Co powie tata


Jarosław Kukulski - Jerzy Dąbrowski



klenczon_nieprzejdziemy

Natalia Kukulska
 

Co powie tata
Release 1986
Label Polskie Nagrania Muza –
SX 2338
Format Vinyl, LP, Album, Stereo
   
Arranged By, Music By Jarosław Kukulski
Orkiestra p/d Jarosława Kukulskiego
Artwork W. Dybowski
Photography By R. Pajchel





BAND    45 zl
VOC GUITAR KEYB BASS DRUMS TEKST           






Natalia Kukulska

Urodzona 3 marca 1976 w Warszawie – piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka muzyczna.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. Córka legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego.


W 2000 r. poślubiła Michała Dąbrówkę, jednego z najlepszych polskich perkusistów, z którym tworzy idealny duet, zarówno w życiu, jak i na scenie oraz w studio nagraniowym. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w wieku 7 lat. Nagrane wówczas albumy „Natalia” oraz „Bajki Natalki” sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, a Natalii przyznano pierwszą platynową płytę w historii polskiej fonografii.
W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą „dorosłą” płytę „Światło”.
Zarówno to wydawnictwo, jak i kolejne, cieszyły się powodzeniem zyskując status złotej, platynowej, a nawet multiplatynowej płyty w przypadku najpopularniejszego i wielokrotnie nagradzanego albumu "Puls”, z którego pochodzą takie przeboje jak “Im więcej ciebie tym mniej” czy “ W biegu”.

Pierwsze w życiu muzyczne trofeum Natalia Kukulska zdobyła w 1997 roku na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn, gdzie trzynastotysięczna publiczność okrzyknęła ją najlepszą artystką edycji festiwalu, a jury przyznało jej trzecią nagrodę.

Z międzynarodowego festiwalu w Sopocie artystka wyjechała z nagrodą publiczności oraz drugą nagrodą jury.

Jest laureatką Telekamery, nagrody Telewizji Polskiej za Indywidualność Roku, wielokrotnie uznana Wokalistką Roku przez rozgłośnie radiowe oraz pisma branżowe.

Na koncie ma aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w 2019 roku nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.

U boku Natalii występują wybitni muzycy, a jej koncerty to do perfekcji dopracowana gra dźwięków i świateł.

Trasa "Piknik Era z Natalią", która w 2001 roku promowała album "Tobie", zgromadziła na 10 plenerowych koncertach blisko 600 tysięcy widzów, ustanawiając rekord frekwencji, którego do tej pory nie udało się przebić żadnemu polskiemu Artyście przy koncercie solowym.

Jako pierwsza wokalistka z Polski, Natalia wystąpiła podczas Świątecznej Gali w Watykanie “Natale in Vaticano” u boku takich gwiazd jak Lauryn Hill czy Ronan Keating.
Na osobiste zaproszenie wybitnego tenora Jose Carrerasa, Artystka wystąpiła na transmitowanej na cały świat niemieckiej Gali Charytatywnej w 2001roku z anglojęzyczną wersją utworu "Im więcej Ciebie tym mniej".
Na gali wystąpili także min. Sarah Brightman, Zucchero i Andrea Bocelli.
Kilka miesięcy później wokalistka zaśpiewała z tenorem w duecie podczas jego koncertu w Warszawie.

Wśród ważniejszych kolaboracji należy wymienić nagranie wspólnego utworu i koncerty z holenderskim duetem R'n'G, występ z jednym z najsłynniejszych na świecie chórów gospelowych - Harlem Gospel Choir w Warszawie i Rzymie czy duet z Lemar’em podczas Festiwalu w Sopocie, a także długofalową współpracę z jednym z najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie - Atom String Quartet. Opracowane przez muzyków utwory Natalii wykonane wspólnie na żywo można usłyszeć na akustycznym dodatku do albumu "Ósmy Plan", wydanym w 2015 roku.

Choć jest wybitnie utalentowana, nie przestaje się rozwijać.

Studiowała Filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, a po wielu latach zdecydowała się na studia na prestiżowym Musicians Institute w Los Angeles. Stacja CNN wybrała Natalię jako jedyną polską Artystkę, której poświęcony został reportaż w serii programów "Eye on Poland", a sama wokalistka nazwana została ikoną polskiej sceny muzycznej.

 Premiera wydawnictwa "Halo tu Ziemia", przypada na rok 2017.
Portal Interia napisał o nim: "Natalia Kukulska kopniakiem w srebrnym bucie na niepokojąco wysokim obcasie wyważyła dla siebie kolejne drzwi.” To dziewiąty solowy album, na którym wokalistka konsekwentnie podażą swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą.

Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności. 28 sierpnia 2020 Natalia wydała płytę „Czułe struny”, która została okrzyknięta największą artystyczną produkcją na rodzimym rynku fonograficznym i wydarzeniem bez precedensu na świecie.

Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.
Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry na płycie pojawili się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Na wysoki poziom albumu złożył się także gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Na nowej płycie Natalia Kukulska wykonuje utwory Chopina w zupełnie nowej odsłonie, a do tego jest autorką połowy tekstów. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu. Są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Już na etapie przedsprzedaży wydawnictwo uplasowało się na podium najlepiej sprzedających się płyt we wszystkich kategoriach muzycznych bestsellerów Empiku oraz pojawiło się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS, co zaowocowało osiągnięciem statusu Złotej, a następnie Platynowej Płyty.

Swój okrągły jubileusz - 25 lat od wydania albumu "Światło" - Natalia postanowiła uczcić nowym wydawnictwem.

EPka "Jednogłośna" ukazała się bez żadnej zapowiedzi 24 września.
Miniwydawnictwo składa się z czterech, zupełnie premierowych utworów, będących wspólnym dziełem Archie Shevsky'ego oraz Natalii, która jest również autorką tekstów. Muzycznie jest to esencja tego, czym przez wiele lat zaskakiwała artystka. EP-ka ukazała się w niezwykłym, kolekcjonerskim wydaniu, w limitowanej ilości. W social mediach obserwuje ją ponad 300 tysięcy fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca.

Nic dziwnego skoro Natalia stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.

Artystka nie boi się więc muzycznych wyzwań. Grała główne role w musicalach „Miss Saigon” i „Królewna Śnieżka”. Nagrała piosenki do hitów filmowych t.j.: „Zakochani”, „Och Karol 2” czy bajek „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” oraz „Magiczna zima Muminków”, gdzie użyczyła również głosu Mamie Muminka.

Widzowie mogli oglądać ją jako trenerkę w siódmej edycji programu „The Voice of Poland”.

Bardzo ważną część kariery Natalii stanowi jej działalność charytatywna, a sama wokalistka została doceniona statuetką “Gwiazda dobroczynności”.

Jako Ambasador Dobrej Woli Unicef wspierała akcję "Szkoły dla Afryki” podczas wyprawy do Angolii w 2007 roku. Obecnie od kilku lat związana jest ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, zapewniającym dom osieroconym i opuszczonym dzieciom w Polsce.

Działalność charytatywna

Wielokrotnie występowała na finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W 1997 wzięła udział w nagraniu piosenki „Moja i Twoja nadzieja”, której dochód ze sprzedaży przeznaczono na rzecz powodzian.

W 2002 wystąpiła w spocie akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nagrała piosenkę i teledysk „Wspomnienia są blisko”.

W 2005 wraz z innymi artystami nagrała hymn fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

W 2006 w ramach akcji „Konwój Muszkieterów” nagrała płytę z koncertowymi wersjami swoich przebojów oraz hymnem Fundacji – „Możemy nieść pomoc”; dochód ze sprzedaży albumu przeznaczono na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka. W czasie akcji odwiedziła trzy domy dziecka, obdarowując ich wychowanków prezentami.

12 kwietnia 2007 została ambasadorem dobrej woli UNICEF i promowała akcję Szkoły dla Afryki, dotyczącą zakładania szkół w Angoli. Od 2012 jest ambasadorką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Dyskografia:

Natalia (1986)
Bajki Natalki (1987)
Najpiękniejsze kolędy (1991)
Światło (1996) Puls (1997)
Autoportret (1999)
Tobie (2001)
Natalia Kukulska (2003)
Po tamtej stronie (oraz Anna Jantar) (2005)
Sexi Flexi (2007)
CoMix (oraz Michał Dąbrówka) (2010)
Ósmy plan (2015)
Halo tu Ziemia (2017)
Szukaj w snach (oraz Marek Napiórkowski) (2018)
Czułe struny  (2020)
MTV Unplugged (2022)

Filmografia

1986: Pan Samochodzik i niesamowity dwór – dziewczynka śpiewająca na przedstawieniu
1997: Herkules – Megara (głos, partie wokalne; polski dubbing)
1998: Magiczny miecz – Legenda Camelotu – Kayley (głos, partie wokalne; polski dubbing)
2013: Wrzuć na luuuz – ona sam (odc. 7)
2017: Magiczna zima Muminków – Mamusia Muminka (głos)

Nagrody i wyróżnienia

Yach Film Inne
Rok Kategoria Nota   Rok Kategoria Nagroda Nota
2004  Montaż piosenki „Decymy” Nominacja   1997 Nagroda publiczności Festiwalu Piosenki Sopot 1997 Laureatka
      II Nagroda jury   Laureatka
2008 Scenariusz do piosenki „Pół na pół” Nominacja Nagroda publiczności Festiwal Piosenki Krajów Nadbałtyckich Laureatka
Najlepszy teledysk Pop Nominacja III Nagroda jury   Laureatka
Fryderyk Wokalistka roku Brązowe Otto ’97 Laureatka
Rok Kategoria Nota Wokalistka Pop / Rock Dance Music Award Laureatka
1997 Album roku – Pop (Puls) Nominacja Wokalistka roku Złoty Mikrofon Popcornu Laureatka
Wokalistka roku Nominacja Wokalistka roku ’97 Pomiarz XL Laureatka
2001 Album roku – Pop (Tobie) Nominacja Muzyczna Indywidualność Nagroda Telewizji Polskiej S.A. Laureatka
2008 Produkcja Muzyczna roku (Sexi Flexi) Nominacja   1998 Wokaliści roku Telekamery 1998  
Album roku – Pop (Sexi Flexi) Nominacja   1999 Wokalistka roku Telekamery 1999  
Wokalistka roku (Sexi Flexi) Nominacja Najbardziej zmysłowy głos ’99 Nagroda Radia Kolor Laureatka
Videoklip roku („Sexi Flexi”) Nominacja 2003 Polska Wokalistka roku Srebrny Mikrofon Popcornu Laureatka
Piosenka roku („Sexi Flexi” Nominacja   2008 Piękni w sieci Róże Gali Laureatka
2011 Album roku pop (CoMix) Nominacja Teledysk roku („Sexi Flexi”) Kominy Awards Nominacja
Wokalistka roku Nominacja Najlepsza piosenkarka roku 2007 Plebiscyt Glamour Nominacja
Najlepsza oprawa graficzna albumu (CoMix) Nominacja - Zaczarowane Jajo (Nagroda fundacji Mimo Wszystko) Laureatka
2019 Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa (Szukaj w snach) Laureatka   2011 Artystka roku Eska Music Awards Nominacja
2021 Album roku pop (Czułe struny) Nominacja Hit roku („Wierność jest nudna”) Nominacja
Viva Comet Awards Złoty Przebój roku 2011
(„Wierność jest nudna”)
Plebiscyt Radia Złote Przeboje Laureatka
2008 Teledysk roku Nominacja          
Image roku Nominacja          
2012 Dzwonek roku – „Wierność jest nudna” Nominacja          
Piosenka roku – „Wierność jest nudna Nominacja          

 

Jarosław Kukulski

(ur. 25 maja 1944 we Wrześni,  zm. 13 września 2010 w Warszawie – polski kompozytor.

Urodził się we Wrześni, w oficynie domu przy ul. Kościelnej 9.
Ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu i studia na Wydziale Instrumentalnym Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu
w klasie oboju.
Grał jazz w zespołach dixielandowych.

W 1968 na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu otrzymał nagrodę MON za piosenkę Zaślubinowy pierścień oraz stanął na czele instrumentalno-wokalnej grupy Waganci, której solistką w 1969 została Anna Jantar.

W latach 70. był autorem największych sukcesów Anny Jantar, to dla niej napisał przeboje, takie jak „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Tyle słońca w całym mieście” czy „Moje jedyne marzenie”.

Po śmierci piosenkarki komponował dla córki Natalii i wielu innych znanych wykonawców, w tym Ireny Jarockiej, Eleni, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Anny German, Krzysztofa Cwynara, Felicjana Andrzejczaka, Jolanty Arnal, Bogusława Meca, Bogdany Zagórskiej, Jadwigi Strzeleckiej czy dla drugiej żony, Moniki BorysWspółpracował z największymi tekściarzami, przede wszystkim z Januszem Kondratowiczem, Markiem Dutkiewiczem, Bogdanem Olewiczem i Andrzejem Kuryłą.

W 1976 zajął pierwsze miejsce w kategorii aranżerów i drugie w kategorii kompozytorów w plebiscycie popularności „Panoramy”.

W dwóch następnych latach był na miejscach 4–5. Zasiadał w jury Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.

Skomponował muzykę do filmów: Nie zaznasz spokoju (1977), Diabelskie szczęście (1985), Komedianci z wczorajszej ulicy (1986), Pan Samochodzik i niesamowity dwór (1987).

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Pogrzeb Jarosława Kukulskiego odbył się 20 września 2010 w kościele św. Marii Magdaleny w Warszawie.
Został pochowany na cmentarzu Wawrzyszewskim w rodzinnym grobowcu, obok  żony, Anny Jantar.

(Wikipedia)
 

 

 

Jerzy Dąbrowski

Jerzy Władysław Dąbrowski (ur. 30 marca 1933 w Warszawie, zm. 8 listopada 1992 tamże) – polski dziennikarz radiowy, poeta, tekściarz, satyryk, bajkopisarz.
Urodził się w rodzinie robotniczej na warszawskiej Pradze.
Po ukończeniu bródnowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Lisa-Kuli (1951), po roku pracy na poczcie, rozpoczął studia dziennikarskie (1952–1956) na Wydziale Filozoficzno-Socjologicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Był na jednym roku razem z Agnieszką Osiecką i Zbigniewem Smarzewskim. W ramach obowiązkowych praktyk studenckich został skierowany do Polskiego Radia i trafił do najpopularniejszego radiowego magazynu „Muzyka i Aktualności”.
W redakcji „Muzyki i Aktualności” przepracował łącznie 27 lat, a po 13 grudnia 1981 roku przeszedł na wcześniejszą emeryturę.
Był miłośnikiem muzyki operowej

Jerzy Dąbrowski uprawiał małe formy literackie.

Na antenie Polskiego Radia opublikował ponad 6000 wierszy, skeczy, piosenek, komentarzy, teatrzyków satyrycznych („Wujcio Partaczunio”, „Dwaj elokwentni bracia”, sylwestrowe szopki polityczne) oraz słynnych cotygodniowych felietonów „To był tydzień” i „Z prywatnej teczki” w niedościgłej interpretacji Jerzego Rosołowskiego.

Wiersze Jerzego Dąbrowskiego na radiowej antenie czytali Daniel Olbrychski, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski, Wiktor Zborowski, Ewa Dałkowska, Andrzej Stockinger i Piotr Lorenc.

Napisał teksty do ponad 200 piosenek nagranych i wykonywanych przez czołowych artystów polskiej estrady
(Anna Jantar, Krzysztof Krawczyk, Elżbieta Jodłowska, Krystyna Giżowska, Stanisław Wenglorz, grupa Vox, Izabela Trojanowska, Hanna Banaszak, Felicjan Andrzejczak).
Piosenki te zajmowały pierwsze miejsca na radiowej liście przebojów I programu PR. m.in.: „Życia mała garść” (Krzysztof Krawczyk); „Ktoś między nami” (Anna Jantar i Zbigniew Hołdys), „Pozwolił nam los” (Anna Jantar i Bogusław Mec); „Idę już” (Krzysztof Krawczyk), „Dom ze snów (Stanisław Wenglorz), „Ekscentryczny dance” (Felicjan Andrzejczak).

Na przełomie lat 1979–1980 prowadził w kawiarni „Pod kurantem” w Warszawie autorski kabaret satyryczny „SUL” (Sitwa Uczciwych Ludzi), zamknięty po kilkunastu przedstawieniach przez ówczesną cenzurę.

W 1988 ukazały się Bajki Natalki – album muzyczny z dwiema bajkami Jerzego Dąbrowskiego (Żabbing i Pan Koń), do których muzykę napisał i zaaranżował Jarosław Kukulski.
W nagraniu obok Natalii Kukulskiej wzięli udział popularni polscy aktorzy.
Płyta jako pierwsza w historii polskiej fonografii zdobyła status platynowej.

Inne dwie jego piosenki dla dzieci, „Co powie tata” i „Puszek Okruszek” (muz. Jarosław Kukulski, wyk. Natalia Kukulska), zyskały tak wielką popularność, że weszły na stałe do dziecięcego repertuaru. Utwory Jerzego Dąbrowskiego są zamieszczane w antologiach, zbiorach poezji dla dzieci, a także w szkolnych podręcznikach.

Państwowy Teatr Lalek „Fraszka” wystawił w roku 1981 bajkę Jerzego Dąbrowskiego „Leśny rajd”, zaś w 1987 roku bajkę „Miś świata”. Oba przedstawienia reżyserował Henryk Pijanowski.

Za twórczość literacką Jerzy Dąbrowski otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę literacką im. Juliana Bruna (1961), dwie indywidualne nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji (1963 i 1966), nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za twórczość literacką na antenie Polskiego Radia.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

Zmarł w Warszawie, 8 listopada 1992 roku.


Ważniejsze piosenki:

Ballady ćwierć, ballady pół (wyk. Michał Bajor) Samotny wśród barw (wyk. Hanna Banaszak)
Puszek Okruszek (wyk. Natalia Kukulska) Barakowozobossanova (wyk. Barbara Krafftówna)  
Co powie tata (wyk. Natalia Kukulska) Delikatniej (wyk. Marianna Wróblewska)
Bal moich lalek (wyk. Natalia Kukulska) Ekscentryczny dance (wyk. Felicjan Andrzejczak)
Prośba dzieci (wyk. Natalia Kukulska) Nim pójdę (wyk. Lidia Stanisławska)
Beksa (wyk. Natalia Kukulska Pani z pieskiem (wyk. Krystyna Giżowska)
Ważne pytanie (wyk. Natalia Kukulska, Roman Wilhelmi) Piosenka antynikotynowa (wyk. Andrzej Stockinger)
Tobie, mały Panie (wyk. Natalia Kukulska) Pół na pół (wyk. VOX)
Pozwolił nam los (wyk. Anna Jantar, Bogusław Mec) Przydział twój (wyk. Monika Borys, Jarosław Kukulski)
Ktoś między nami (wyk. Anna Jantar, Zbigniew Hołdys) Romans zasłyszany w barze mlecznym
(wyk. E. Jodłowska)
Prośba przed snem (wyk. Anna Jantar) Song do lustra (wyk. Andrzej Rosiewicz)
Słoń to wielka frajda (wyk. Anna Jantar) Strażakiem warto być (wyk. Alibabki)
If You Said Yes (wyk. Anna Jantar) Tango dla pań (wyk. Jerzy Dąbrowski)
Życia mała garść (wyk. Krzysztof Krawczyk Tango Mundial (wyk. Jerzy Dąbrowski, Jacek Gmoch)
Dla Krzysia (wyk. Krzysztof Krawczyk Tango Petroleum (wyk. Jerzy Dąbrowski, Maria Szabłowska)
Dla Karoliny (wyk. Krzysztof Krawczyk) Wasza Zośka markietanka (wyk. Zofia Merle)
Idę już (wyk. Krzysztof Krawczyk)
Dom ze snów (wyk. Stanisław Wenglorz)

Książki dla dzieci

Leśny rajd. Ilustracje: Robert Budecki; Sport i Turstyka, Warszawa, 1983;
Były w lesie raz igrzyska. Ilustracje: Marek Szyszko; Sport i Turystyka, Warszawa 1984;
Żabbing, czyli jak Kumka z Gumką jogging uprawiały. Ilustracje: Robert Budecki; Sport i Turystyka, Warszawa 1984;
Cukierenka pod liściem. Ilustracje: Marek Szyszko; Sport i Turystyka, Warszawa 1984;
Dziwne przygody w magazynie z piłkami. Ilustracje: Marek Suski; Sport i Turystyka, Warszawa 1986;
To nie wszystko mieć boisko. Ilustracje: Waldemar Świerzy; Sport i Turystyka,Warszawa 1986;
Leśna przeprowadzka. Ilustracje: Danuta Przymanowska-Boniuk; Instytut Wydawniczy „Nasza Księgarnia”; Warszawa 1983;
Leśne harce. (Woodland Frolics). Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński; ilustracje: Danuta Cesarska; Wydawnictwo POLONIA; Warszawa 1987;
Miś świata. Ilustracje: Elżbieta Zubowska; Wydawnictwo POLONIA; Warszawa 1989;
Wielki festiwal. Bajka show z piosenkami. Zapis nutowy. Muzyka Jerzy Matuszkiewicz i Adam Skorupka; ilustracje Danuta Cesarska; PUH Agora; Wasilków 1989;
Leśna przeprowadzka. Ilustracje: Elżbieta Zubowska; Nowe Wydawnictwo Polskie, Warszawa 1990;
Cukierenka pod liściem. Ilustracje: Marek Szyszko; Nowe Wydawnictwo Polskie; Warszawa 1991;
Domowe zoo czyli śmieszne wiersze – The book of Funny Verse Or The Home ZOO. Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński; ilustracje: Danuta Cesarska; Wydawnictwo POLONIA; Warszawa 1991;
Awantura z piłkami i inne przygody. Ilustracje Elżbieta Zubowska; Oficyna Wydawnicza KOM-PAKT; Warszawa 1993;
Leśny rajd. Ilustracje: Joanna Zimowska-Kwak, Świat Książki, Warszawa 2002;
Bajki Natalki. Żabbing, czyli jak Kumka z Gumką jogging uprawiały. Ilustracje: Joanna Zimowska-Kwak; Świat Książki, Warszawa 2002;
Bajki Natalki. Pan Koń, czyli bajki dla źrebiąt. Ilustracje: Joanna Zimowska-Kwak, Świat Książki, Warszawa 2002;
Przeprowadzka. Ilustracje: Ewa Bogucka-Pudlis. Świat Książki, Warszawa 2002.
 
Dyskografia bajek dla dzieci
 
Leśny rajd – tekst: Jerzy Dąbrowski; reżyseria Ewa Złotowska; wykonawcy: Krystyna Borowicz, Wiesław Drzewicz, Jerzy Gaweł, Bogusław Koprowski, Wiesław Michnikowski, Wiesława Niemyska, Tadeusz Włudarski, Ewa Złotowska. Tonpress KAW, 1980, S-293,293.
Były w lesie raz igrzyska – tekst: Jerzy Dąbrowski; reżyseria: Ewa Złotowska; wykonawcy: Jerzy Gaweł, Bogusław Koprowski, Ryszard Łabędź, Elżbieta Nowosad, Tomasz Stockinger, Tadeusz Włudarski. Tonpress KAW, 1980, SX-T 15.
Leśna przeprowadzka – tekst: Jerzy Dąbrowski; reżyseria: Sławomir Pietrzykowski; wykonawca: Wieńczysław Gliński. Tonpress KAW, 1980, SX-T 15, TK-40.
Cukierenka pod liściem – tekst: Jerzy Dąbrowski; reżyseria: Sławomir Pietrzykowski; wykonawcy: Bogusz Bilewski, Wiesław Drzewicz, Zygfryd Cezary Julski, Mirosława Krajewska, Jan Lech Ordon, Danuta Rastawicka, Joanna Sobieska, Wiktor Zborowski. Tonpress KAW, 1980,TK-40.
Miś świata – tekst: Jerzy Dąbrowski; reżyseria: Stanisława Grotowska; muzyka: Marek Stefankiewicz; wykonawcy: Bogusz Bilewski, Stanisława Celińska, Stanisław Górka, Mieczysław Hryniewicz, Ludmiła Łączyńska, Wojciech Machnicki, Tomasz Marzecki, Jerzy Rogowski, Janina Seredyńska, Tadeusz Włudarski, Jolanta Zykun. Tonpress KAW, 1985, SX-T 54.
Bajki Natalki – bajki „Żabbing, czyli jak Kumka z Gumką jogging uprawiały” oraz „Pan Koń, czyli bajki dla źrebiąt” – tekst obu bajek oraz teksty piosenek: Jerzy Dąbrowski; muzyka: Jarosław Kukulski; reżyseria: Krzysztof Kolberger; wykonawcy: Natalia Kukulska, Janusz Gajos, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kolberger, Irena Kwiatkowska, Anna Seniuk. Polskie Nagrania (1988, LP nr kat. SX 2542, MC nr kat. CK-641). Reedycja 2002: Polskie Nagrania i Studio VGD (CD nr kat. PNCD622).
Leśny rajd – wersja polska i angielska; tekst: Jerzy Dąbrowski; tłumaczenie: Tomasz Wyżyński; reżyseria: Andrzej Pruski; wykonawcy: Jan Kobuszewski i David Manis. Polskie Nagrania, 1989, SX 2628.
Były w lesie raz igrzyska – wersja polska i angielska; tekst: Jerzy Dąbrowski; tłumaczenie: Tomasz Wyżyński; reżyseria: Andrzej Pruski; wykonawcy: Jan Kobuszewski i David Manis. Polskie Nagrania ,1989, SX 2629.
Wielki festiwal – tekst bajki i teksty piosenek: Jerzy Dąbrowski; muzyka: Jerzy Duduś Matuszkiewicz i Adam Skorupka; reżyseria: Andrzej Strzelecki; wykonawcy: Mariusz Czajka, Piotr Furman, Janusz Józefowicz, Stefan Każuro, Katarzyna Kozak, Dariusz Odija, Agnieszka Paszkowska, Wojciech Paszkowski, Joanna Pałucka, Andrzej Strzelecki, Anna Ścigalska, Elżbieta Zającówna. Polskie Nagrania, 1990, SX 2863, CK-978.
Leśna przeprowadzka – tekst i reżyseria: Jerzy Dąbrowski; muzyka: Jarosław Kukulski; wykonawcy: Jan Kobuszewski (narracja) oraz Mariusz Czajka, Stefan Każuro, Katarzyna Kozak, Anna Ścigalska, Elżbieta Zającówna. Nagranie: Dąbrowski-Kukulski, 1990 r.
Cukierenka pod liściem – tekst i reżyseria: Jerzy Dąbrowski; muzyka: Jarosław Kukulski; wykonawcy: Piotr Furman, Stefan Każuro, Katarzyna Kozak, Dariusz Odija, Joanna Pałucka, Anna Ścigalska oraz Natalia Kukulska. Nagranie: Dąbrowski-Kukulski, 1991.
(Wikipedia)
 

 

SKLEP / INFORMACJE
Wymagania techniczne Regulamin            O nas
Sposoby płatności Polityka prywatności            pon. - pt 10:00-18:00
Odstąpienie od umowy Polityka zwrotu towarów            telefon: +48 605 079 902
mp3 Terminy i podstawa prawna            koman_sklep@onet.pl


  © 2000  Janusz Koman